17.marts / 2020

Par dievkalpojumu noturēšanas īpatnībām

Par ierobežojumiem saistībā ar koronavīrusa pandēmiju

 

            Godātie brāļi un māsas! 2020. gada 14. martā valdība pieņēma grozījumus Ministru kabineta rīkojumā №103 «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu», nosakot, ka tiek ierobežota arī neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko pasākumu norises vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus. Tas nozīmē, ka, pamatojoties uz pēdējām likumdošanas izmaiņām, ticīgo piedalīšanās svētdienu vairāk kā 50 dievlūdzēji, svētku un darba dienu dievkalpojumos baznīcās līdz LR Ministru kabineta rīkojuma atcelšanai ir aizliegta.

 

            Pamatojoties uz šo rīkojumu, kopīgs Eļļas svaidīšanas sakraments (Soborovanije) šajā Lielajā gavēnī tiek atcelts. Smagas slimības un nepieciešamības gadījumā Eļļas svaidīšanas sakraments var tikt veikts individuāli, uzaicinot garīdznieku pie slimieka.

 

            Nepieļaujami ir vieglprātīgi attiekties pret koronavīrusa infekciju, izvairīties no mediķu ieteikumiem, ignorēt profilaktiskos pasākumus, pakļaujot inficēšanās briesmām sevi un apkārtējos. Personām, kurām ir bijuši kontakti ar saslimušo, slikti jūtas, ir apaukstējišies, kam ir infekcijas saslimšanas pazīmes, jāaturas no dievnamu apmeklējuma. Šādiem cilvēkiem nepieciešams uzcītīgāk lūgties mājās. Lūdzam visus sekot Latvijas ĀM prasībām un atturēties no ārvalstu apmeklējumiem, kas minētas epidemioloģiski apdraudēto valstu sarakstā. Ļoti lūdzam radiniekus, kuru tuvinieki šobrīd atrodas karantīnā sakarā ar koronavīrusa infekciju, neaicināt garīdznieku individuālu dievkalpošanu veikšanai līdz karantīnas beigām, izņemot Svētā Vakarēdiena pasniegšanu un Eļļas svaidīšanas Sakramenta veikšanu smagi slimajiem – Jūsu tuviniekiem jāievēro ārstu ieteikumi un uzcītīgāk jālūdzas mājās.

 

            Saistībā ar koronavīrusa epidēmijas radītajiem ierobežojumiem, mūsu baznīca individuālām lūgšanām atvērta ik dienas no 9:00 līdz 19:00. Šajā laika periodā Jūs varat nākt lūgties, nolikt svecītes, pasūtīt aizlūgumus, panihidas, četrdesmit dienu aizlūgumus, liturģijas. Nerekomendējam šajā laika periodā skūpstīt ikonas. Dievkalpojumus kalpo garīdznieki klatesot na vairāk kā 50 ticīgo. Visas iesniegtās pieminēšanas zīmītes par veselību un mirušajiem, četrdesmit dienu aizlūgumus un pasūtītās liturģijas lasa garīdznieki kalpoto dievkalpojumu laikā, pasūtījuma aizlūgumus un panihidas garīdznieki arī kalpo.

 

            Individuāla grēksūdze un iespēja saņemt Svēto Vakarēdienu Lielā gavēņa laikā iespējama tikai trešdienās, piektdienās, sestdienās un svētdienās laika periodā Liturģijā un no 9:00 līdz 12:00. Grēksūdzes un Svētā Vakarēdiena Sakramentā var piedalīties tikai pareizticīgie kristieši ar noteikumu, ka pareizticīgais kristietis, kā tas pienākas, ir atbilstoši sagatavojies Svētā Vakarēdiena Sakramentam (lūdziespirms tam izlasot: vakara lūgšanas, lūgšanas pirms Svētā Vakarēdiena; un no rīta – rīta lūgšanas; pēc 24:00 līdz dievgalda brīdim – nav ēdis, nav dzēris, nav smēķējis).

 

Kristību Sakraments tiek veikts pēc iepazīšinās ar materiāliem, kas atrodas mūsu mājas lapas elektroniskās bibliotēkas nodaļā “Ticības mācība”.

 

Aicinām visus pastiprināt nožēlu un mājas lūgšanas, Psalmu, Svēto Rakstu un kanonu lasīšanu. Pats mūsu Pestītājs un Kungs Jēzus Kristus sacījis - «Piedodiet, un jums taps piedots» (Mt. 7:7). Lūgsim mūsu Debesu Tēvu Kristus vārdā par žēlastību, aizstāvību un epidēmijas pārtraukšanu. Nevajag baidīties un padoties izmisumam, bet nepieciešama stipra ticība un stiprināties lūgšanā.

 

Citu Jūs interesējošo informāciju varat uzzināt mūsu baznīcā un pa tālruni 67612079

Papildus informācija http://www.patriarchia.ru/db/text/5608607.html

Situācija Grieķijā, kur valsts Baznīca http://www.blagovest-info.ru/index.php?ss=2&s=3&id=87271